زنگ تندرستی

۷ روش خانگی برای درمان تاول

هر زمان که پای شما در کفش متورم شود و عرق می‌کنید، بعد از ساییدگی ایجاد شده پاها با سطح درون کفش، در نهایت منجر به تاول‌های دردناک شده و پاها را می‌سوزاند. لذا در این مقاله سعی داریم راهکار‌هایی برای درمان تاول ارائه دهیم.

تاول کیسه پر از مایع است که وقتی پوست به طور مکرر در جای تنگی تحت فشار قرار می‌گیرد، توسط رگ‌های خونی کوچک در همان منطقه پر می‌شود. معمولا تاول به دلیل کوچک بودن اندازه کفش ایجاد می‌شود.

بهترین روش برای اینکه پای شما تاول نزند، لازم است تا کفش متناسب با اندازه پای شما باشد. همچنین پوست شما را با وازلین یا روغن چرب کنید تا از ساییدگی جلوگیری کند. به هیچ وجه، تاول ایجاد شده بر روی پا را فشار ندهید و بترکانید. ترکاندن تاول می‌تواند باعث عفونت شود و تاول دوباره در همان زمان دوباره ایجاد شود.

۷ روش ساده خانگی برای درمان تاول:

۷. پوشاندن با گاز و استریل

به جای استفاده از چسب زخم، یک تکه گاز استریل روی تاول گذاشته و اطراف آن را با باند بپوشانید. با این کار تاول بیشتر در معرض هوا قرار می‌گیرد و در نتیجه هم بیشتر از آن محافظت می‌شود و هم روند ترمیم سرعت پیدا می‌کند.گاز و استریل

۶. استفاده از چای سبز

خواص ضدالتهابی چای سبز روند ترمیم را سرعت می‌دهد. یک فنجان چای سبز دم کرده و یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. بگذارید چایی سرد شود و بعد تاول را در این محلول برای ۵ تا ۱۰ دقیقه خیس کنید.

۵. ژل خالص آلوئه‌ورا

ژل آلوئه‌ورا یکی دیگر از موادی است که برای مصارف ترمیمی استفاده می‌شود. ژل تازه آلوئه‌ورا که مستقیما از گیاه آن گرفته شده، خواص ضدالتهابی طبیعی داشته و تورم و قرمزی را کاهش می‌دهد. همچنین پوست را مرطوب نگه داشته و به ترمیم سریع تر آن کمک می‌کند.

ژل آلوورا

۴. استفاده از خمیر دندان

خمیردندان جوش، زخم و حتی تاول را خشک می‌کند. تاول خودش بعد از چند روز خشک می‌شود، اما استفاده از کمی خمیر دندان این روند را سریع تر می‌کند.

خمیر دندان

۳. ویتامین E

ویتامین E خواص بسیار موثری برای ترمیم پوست دارد و به آن کمک میکند تا سریع‌تر خوب شود و از ایجاد زخم هم جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید از روغن یا کرم ویتامین E برای درمان تاول استفاده کنید یا حتی یک قرص ویتامین را باز کرده و مایع را مستقیما روی تاول بگذارید.

ویتامین E

۲. روغن کرچک

روغن کرچک یک درمان موثر برای تاول است. شب قبل از خواب، روی تاول کمی روغن کرچک زده و بگذارید برای کل شب باقی بماند تا خشک شود. برای اینکه این درمان موثرتر باشد می‌توانید روغن کرچک را با سرکه سیب ترکیب کنید تا زودتر خوب شود.

روغن قرچک

۱. هوای تازه

گاهی اوقات، تاول خیلی سریع‌تر خوب می‌شود اگه در یک محیط تمیز اجازه دهید، تاول بدون باند باشد. وقتی بیرون هستید با چسب زخم یا بانداژ آن رو بپوشانید تا در برابر کثیفی و میکروب محافظت شود. اما در خانه بانداژ را باز کنید تا تاول خشک شود. می‌توانید کمی پماد ضدباکتری بر روی تاول بمالید تا از عفونت آن جلوگیری شود.

منبع: healthmeup

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

4 thoughts on “۷ روش خانگی برای درمان تاول”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

بستن