خانواده

۵ راهکار ساده برای خوشحال کردن خانواده

اگه یه زندگی خانوادگی شاد داشته باشین، به احتمال زیاد خوشبختی به زندگی شخصیتون هم وارد میشه. با این حال شاید تعجب کنین که چطوری با این زمان محدودی که در زندگی امروزه دارین میتونین خانوادتون رو شاد کنین.

کار گروهی

کار گروهی انجام بدین
روی کارهای گروهی تمرکز کنین مثل تمیز کردن، خانه تکانی، کارهای روزمره، یا برنامه ریزی برای فعالیت های خانوادگی. کارها آسونتر میشن وقتی برای امور و پروژه های سختتر کار گروهی انجام میدین.

با هم وقت بگذرونین
سعی کنین در طول هفته در کنار هم باشین. مثلا میتوین بازی کنین یا یه فیلم بذارین، یا اینکه بیرون برین و در یه پارک نزدیک خونتون گردش کنین.

فیلم دیدن

در کنار هم شام بخورین
این کار برای خیلی از خانواده ها سخته چون کار و فعالیت های اجتماعی براشون زمان زیادی نمیذاره. در هر حال، باید سعی کنین حداقل یه شب وقت بذارین و در کنار اعضای خانوادتون غذا بخورین.

همدیگه رو درک کنین و بپذرین
درک هر یک از اعضای خانوادتون متفاوته و یاد بگیرین که این تفاوت ها رو بپذیرین. نقاط ضعف و قوت و استعداد ها و محدودیت هاشون رو قبول کنین. این کار باعث میشه تا در خونه یه محیط اطمینان بخش بسازین.

مطمئن شین همه اعضای خانواده از وقت گذرونی در کنار همدیگه لذت میبرن
اگه خانوادتون عادت ندارن که در کنار هم باشن، پیدا کردن کارهایی که همگی ازش لذت ببرن کمی زمان میبره. پیدا کردن کارهایی که همه از انجام دادنش لذت ببرنن زمان باهم بودن رو لذت بخش تر کرده و همه اعضای خانواده رو شاد میکنه.

Playtime with our children

این پنج راهکار ساده چیزایی هستن که میتونین انجامشون بدین تا یه زندگی خانوادگی شاد داشته باشین. مهمترین چیز اینکه یادتون باشه اگه یه زندگی خانوادگی خوب داشته باشین سطح شادی شخصیتون هم بهبود پیدا میکنه.

منبع: examiner

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =

بستن