خانواده

چگونه پدر و مادری خوب برای فرزندتان باشید

پدر و مادر بودن مطمئنا لذت بخشه، اما نمیتونین این حقیقتو انکار کنین که کار بسیار سختیه. هیچکس با مهارت های فرزندپروری متولد نشده اما نکاتی ضروری وجود داره که با به خاطر داشتنشون میتونین به پدر و مادری مسئولیت پذیر تبدیل بشین.

علاقه و محبتتون رو نشون بدین. بیشتر پدر و مادرها وقتی فرزندشون کار اشتباهی میکنه خشم و نارضایتیشونو نشون میدن در حالی که خیلی کم ابراز علاقه و محبت میکنن. تمام کاری که باید انجام بدین اینه که بهشون بگین “دوستت دارم” یا بغلشون کنین تا متوجه بشن که براتون مهم هستن.

یاد بگیرین به حرفای فرزندتون گوش کنین. یه پدر و مادر خوب همیشه به حرفای فرزندشون گوش میدن. البته نه به این معنی که همه چیزو کنار بذارین و فقط به همه حرفای اونا گوش بدین. اما بهتره که هر روز یه زمانی رو بدون حواس پرتی برای حرف زدن باهاشون اختصاص داده و به دقت بهشون گوش بدین.

والدین

قانون بذارین. زمانایی وجود داره که شما به خواسته های فرزندتون جواب منفی میدین. بچه ها باید تحت قوانینی (که شما وضع کردین) نظم داده بشن و بدونن که شما نوع خاصی از رفتار رو از اونا انتظار دارین. همه این کارها در زندگی آینده بهشون کمک میکنه.

جنبه های مثبت رو تقویت کنین. اگه عادت دارین وقتی فرزندتون کار اشتباهی میکنه تنبیهش کنین پس باید زمانی که کار درستی انجام میده تشویقش کنین. با گفتن کلمات ساده ای مثل “کارت عالیه” یا “آفرین” برای موفقیتای کوچیک و بزرگشون به اونا انگیزه میدین و تشویقشون میکنین.

منبع: The Times of India

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 12 =

بستن