غذا

معجزه ای به اسم فلفل سیاه :

امروزه عرضه اکثر ادویه های طبیعی موجود در بازار رو به افزایش است ، چرا که استقبال عمومی از ادویه‌های طبیعی، به دلیل داشتن ارزش غذایی بالاتر،  رو به افزایش است. یکی از ترکیبات طبیعی فوق‌العاده که امروزه از آن به عنوان یک ترکیب معجزه‌آسا یاد می‌شود، میکس زردچوبه و فلفل سیاه است که بیوپرین نام دارد.

بیوپرین چیست ؟

این ماده ازاستخراج کورکومینیودها از زردچوبه فراهم می‌شود. کورکومینیودها یکی از عوامل درمان بدن است که التهاب بدن را کاهش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. با این حال زردچوبه به تنهایی نمی‌تواند تمامی این کارها را انجام دهد و اینجاست که نقش فلفل سیاه مطرح می‌شود.

فواید فلفل سیاه :

خواص فلفل سیاه و زردچوبه

فلفل حاوی ویتامین A ،C  و فلانوئیدها می‌باشد که همگی از عوامل ضد سرطان شناخته شده‌اند. همچنین وجود کارتنوئیدها از دیگر فواید آن است که به کاهش مواد سمی موجود در بدن کمک می‌کند. چنانچه ازدیاد این سموم در بدن می‌تواند خود، عاملی برای بروز انواع سرطان در بدن باشد.

فلفل سیاه همچنین در فرآیند هضم غذا بسیار کمک کننده است. این ماده می‌تواند با تحریک دیواره معده، منجر به ترشح بیشتر هیدروکلریک اسید شده که مهمترین عامل در هضم راحت غذا می‌باشد. فلفل به دلیل دارا بودن ویتامین C در درمان سرماخوردگی و آنفولانزا نیز بسیار مؤثر است. بهترین شیوه مصرف آن، ترکیب عسل و فلفل می‌باشد.

از دیگر فواید آن کمک به کاهش وزن در اشخاص چاق است، چنانکه یکی از ترکیبات اصلی محصولات لاغری موجود در بازار می‌باشد.

یکی از دلایل محبوبیت فلفل سیاه در میان ادویه‌های امروزی ، وجود عنصر فعال پیپرین در ساختار آن می‌باشد. که در درمان بیماری‌های ذکر شده نقش به سزایی دارد.

ترکیب فلفل سیاه و زردچوبه :

هنگام ترکیب با زردچوبه ، پیپرین و بیوپرین، بهتر در بدن جذب می‌شوند. در واقع این ترکیب قدرت جذب را تا ۲۰۰۰ برابر افزایش می‌دهد و این میزان جذب بالا در مدت زمان کم در نهایت منجر به جذب بهتر ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن می‌شود. علاوه بر تمامی مواردی که پیشتر ذکر شد، خاصیت ضدافسردگی از دیگر عواملی است که شما را مجاب می‌کند از این پس این ادویه محبوب را در برنامه غذایی خود قرار دهید . چرا که نه تنها طعم غذا را دلپذیر می‌کند ، بلکه برای روح و جسمتان نیز مفید خواهد بود.

مترجم : مریم قندی

منبع : www.positivemed.com

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =

بستن