اجتماعیروانشناسی

اگر این خصوصیات را دارید، از لحاظ ذهنی شخصی قوی هستید

انسان های قدرتمند، قادرند خود را با شرایط سخت زندگی تطبیق داده، بیاموزند و رشد کنند. آنها در هر شرایطی می‌توانند قدم‌های بزرگ برداشته و آثار ماندگاری از خود به جای بگذارند. اگر خصوصیات زیر را در خود مشاهده می‌کنید، بدان معناست که از شخصیتی قوی و قدرت ذهنی فوق‌العاده برخوردارید.

قدرت ذهنی یک انتخاب ارادی است، نه یک ویژگی ذاتی! این انتخاب شماست که در چالش‌های زندگی‌تان، وجه مثبت آن را ببینید. زندگی سرشار از مشکلات فراوان است و همه ما درگیر و دار این مشکلات هستیم. شرایط زندگی هر چه که باشد، داشتن دیدگاه مثبت و تصمیم گیری استراتژیک می‌تواند در گذراندن بحران‌ها کمک کننده باشد.

نشانه های قدرت ذهنی بالا در افراد :

  • می‌توانید بین احساس و منطق تعادل برقرار کنید

بیشتر افراد در مدیریت احساساتشان مشکل دارند. اگرمی‌توانید در برابر احساسات منفی‌تان دوام آورید و شرایط را به درستی تحلیل کرده و بسنجید، بدان معناست که از قدرت ذهنی خوبی برخوردارید. در این شرایط قادرید تا شرایط را به درستی بررسی کرده و با قاطعیت تصمیم بگیرید. شرایطی که ممکن است حتی احساساتتان را جریحه دار کرده و شما را در موقعیت بسیار سختی قرار دهد.

برقراری تعادل میان احساس و منطق از جمله مهارت‌هایی است که با تمرین شکیبایی و بالا بردن قدرت استدلال در شخص تقویت می‌شود.

  • قادرید خود را با شرایط تطبیق دهید

تغییر برای بسیاری از افراد ساده نیست اما توانایی تطبیق با شرایط از مواردی است که ذهن شخص را قدرتمند می‌سازد. آیا می‌توانید فرصت‌های موجود در هر تغییر را ببینید؟ توانایی ذهنی، شما را قادر می‌سازد نه تنها منتظر شرایط خیلی بد نباشید، بلکه میزان بهره‌وری را به بالاترین حد ممکن برسانید.

  • زندگی و تصمیماتتان را بر مبنای ارزشهایتان بنا می‌کنید

افراد قدرتمند بر مبنای معیارها و ضوابط خاصی زندگی شان را پیش می‌برند. آنها می‌دانند اولویت بندی‌هایشان را چگونه ترتیب داده و تصمیماتشان را بر مبنای اخلاقیاتشان ترتیب ‌دهند. مهمترین خصوصیت اخلاقی این افراد عدم تأثیرپذیری از دیدگاه‌ها و نظریات دیگران است.

  • شکست‌ها را در آغوش می‌گیرید

افراد قوی می‌دانند که در راه رسیدن به موفقیت، اجتناب از شکست امکان ناپذیر است. همچنین به هیچ عنوان با دیدن مشکلات سر راه، از تلاش دست نمی‌کشند. مهمترین پیشرفت‌های زندگی دقیقا زمانی حاصل می‌شود که بیشتر از همیشه ناامید هستید. این شکست دلیلی می‌شود تا راه حل‌های دور از ذهن را بار دیگر مورد بررسی قرار دهید.

  • جایی برای خشم و افسوس در زندگی‌تان وجود ندارد

اگر همچنان در اتفاقات ناخوشایند گذشته و مشکلات ناشی از آن درمانده‌اید، راه رسیدن به موفقیت را به روی خود بسته‌اید. برای قدرتمند بودن، بایستی تمامی سختی‌های گذشته را در گذشته رها کنید. این را آموخته‌اید که خود را ببخشید و خود را به خاطر اشتباهات گذشته تان سرزنش نکنید. آیا قادرید افراد سمی را از زندگی‌تان حذف کنید؟ اغلب افراد این مدلی وقت و سرمایه تان را هدر داده و هیچ تأثیر مثبتی در زندگی‌تان ندارند، اما انسان‌های قوی می‌توانند به راحتی افراد این چنینی را تشخیص داده و روابطشان را با آنها به حداقل ممکن برسانند. به طور کلی استراتژی معاشرت با این افراد متفاوت بوده و بایستی همواره تحت کنترل قرار گیرد.

  • اعتماد به نفس دارید

آیا به این موضوع ایمان دارید که قدرت ذهنی می‌تواند کلید اصلی رسیدن به موفقیت باشد؟ این یک واقعیت محض است که اگر ذهنتان پذیرای شکست باشد، بی شک شکست خواهید خورد. اغلب افرادی که در طول تاریخ توانسته‌اند به مدارج بالای پیروزی برسند، این کار را با تغییر در سبک فکری خود آغاز کرده‌اند.

اگر واقعا می‌خواهید که در زندگی‌تان به هدف خاصی برسید، هرگز دیر نیست. ذهنتان را آماده کنید، از آغاز برنامه ریزی کنید و با قدرت مسیر را دنبال کنید.

  • اجازه نمی‌دهید دیگران خوشحالیتان را خراب کنند

افراد موفق، خوشحالی خود را در اولویت قرار می‌دهند. اگر شما صاحب ذهنی قوی باشید، هیچگاه زندگی‌تان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید. همچنین از انجام کارهایی که ایمان دارید درست هستند، دست نکشیده و هیچگاه به خاطر دیگران نظرتان را تغییر نمی‌دهید.

اگر می‌خواهید از جمله افراد موفق و قدرتمند باشید، نیازی نیست حس درونی‌تان را به دیگران نشان دهید. بلکه باید این قدرت را داشته باشید تا ذهن و احساساتتان را تحت کنترل گرفته و با عزم راسخ پیش بروید و همواره این را به خاطر داشته باشید که هر شخصی قادر است به این مقطع ذهنی خود را برساند.

مترجم  : مریم قندی

منبع : www.positivemed.com

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

بستن