زنگ تندرستی

در یک سیگار چقدر نیکوتین وجود دارد؟ (بخش دوم)

در بخش اول به تعدادی از این موارد اشاره کردیم، ادامه ی آون ها رو باهم در این مطلب میخونیم.

default-ds-photo-getty-article-129-237-87550482_XS

اثرات
اثر نیکوتین بر یک فرد، روانی و جسمانی هست. هنگامی که بر اثر اولین استنشاق دود، نیکوتین به مغز میرسه، به طور معمول اثر اون احساس آرامش و کمی سرخوشی هست. پس از چند دقیقه که نیکوتین به سیستم عصبی مرکزی رسید، این احساس آرامش در یک مفهوم فیزیکی قوی تر افزایش پیدا میکنه. این اثرات به مدت چندین دقیقه و یا بیشتر ادامه داره، اما به دلیل اینکه تضعیف اونها آرام و پیوسته هست، اغلب فرد سیگاری متوجه نیست تا وقتی که زمان بیشتری سپری بشه. افرادی که در طول روز به طور متوسط سیگار میکشن، سیستم عصبی اون ها به اثرات فیزیکی نیکوتین بیشتر عادت میکنه.

default-ds-photo-getty-article-81-78-86491543_XS

مفاهیم غلط
آسیب های صورت گرفته شده توسط سیگار به طور گسترده ای مستند و به راحتی توسط سازمان پزشکی بی شمار و نشریات صنعتی قابل اثبات هستن. با وجود تلاش های به یاد موندنی توسط مدارس، جراحان عمومی ایالات متحده و گروه های دیگر، بسیاری از افراد جوان سیگاری از چگونگی خطرات استفاده ی طولانی مدت از سیگار غافل هستن.

default-ds-photo-getty-article-103-36-56361344_XS

هشدار
گذشته از خطرات گسترده ناشی از سیگار کشیدن که به اطلاع عموم رسیده، خطرات بهداشتی و تحقق نیافته که به طور مستقیم به نیکوتین مربوط میشه، وجود داره. صرف نظر از شیوه مصرف نیکوتین، استفاده از آن به طور قابل توجهی شانس فرد رو به ابتلا به سرطان افزایش میده. بر خلاف سیگار که در اون تمرکز اصلی پیشرفت سرطان معمولا در دهان، لب ها، گلو و ریه هست، مصرف نیکوتین احتمال سرطان در یک مفهوم کلی تر رو نشون میده. مردم باید از این واقعیت آگاه باشن و خطرات اضافی همراه با اون رو در نظر بگیرن.

منبع: ehow

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − دو =

بستن