غذا

رسمی یا ماشینی؟! کدام تخم‌ مرغ مغذی‌تر است ؟

تخم مرغ رسمی یا ماشینی ؟! بسیاری از مردم تمایلات خاص خود را در انتخاب رنگ پوسته تخم‌مرغ دارند. برخی احساس می‌کنند تخم‌مرغ‌های رسمی سالم‌تر و مغذی‌تراند ، در حالیکه برخی دیگر جز خوردن تخم‌ مرغ ماشینی، به چیز دیگری لب نمی‌زنند !

آیا به واقع رنگ پوسته تخم مرغ ، تأثیر زیادی در طعم و کیفیت آن دارد؟

اخیرا طی مطالعاتی مشخص شد که رنگ پوسته تخم مرغ هیچ تأثیری بر ارزش غذایی آن ندارد، علاوه بر این‌ها از لحاظ کیفیتی و طعم و مزه نیز تفاوتی بین این دو وجود ندارد. با این وجود مسأله اینجاست که چرا تخم‌مرغ‌های رسمی علیرغم ارزش غذایی یکسان، گرانتر از تخم مرغ های سفید فروخته می‌شوند؟!! پاسخ ساده است.

مرغ - تخم مرغ

مرغ‌هایی که تخم مرغ رسمی می‌گذارند، جثه بزرگتری نسبت به مرغ هایی با تخم مرغ ماشینی دارند. در واقع رنگ تخم مرغ ها ارتباط مستقیم با نژاد مرغ‌ها دارد و متخصصان مرغداری دقیقا می‌دانند که کدام نژاد از مرغ‌ها چه رنگ تخم مرغی خواهد داشت.

بیشتر مرغ هایی که پر و لاله گوش سفید دارند تخم های سفید و مرغ هایی که پر و لاله گوش قرمز رنگ دارند تخم های قهوه ای می گذارند.

دلیل تفاوت قیمت :

بسیاری از فروشندگان با بیان ارزش غذایی بالاتر، این تفاوت قیمت میان تخم مرغ رسمی یا ماشینی را توجیه می‌کنند و از لحاظ اقتصادی هم این حیطه را بازار گرمی برای سرمایه گذاری می‌دانند.

لازم است اضافه کنیم آلودگی تخم مرغهای روستایی به برخی داروهای آنتی بیوتیکی و هورمونی کمتر بوده و از این رو قابل اطمینان تر می باشند، اما در مقابل به دلیل آن که تخم های محلی اغلب آلوده به فضولات مرغ هستند؛ احتمال انتقال میکروب های سالمونلایی از آنها به انسان بالا می باشد.

در حال حاضر با بررسی های دقیق‌تر، یک مقدار بسیار جزئی از اسیدهای چرب امگا ۳ در تخم مرغ‌ های رسمی یافت شده است که این مقدار آنقدر ناچیز است که از لحاظ ارزش غذایی نادیده گرفته می‌شود. در انتها می‌توان گفت انتخاب نهایی بر سر اینکه کدام تخم مرغ بهتر است کاملا سلیقه‌ای بوده و هیچ ارتباطی با ارزش غذایی و طعم و کیفیت آن ندارد.

 

مترجم : مریم قندی

منبع : www.positivemed.com

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 15 =

بستن