غذا

مصرف صبحانه و سوزاندن کالری بیشتر

به نظر میرسد صبحانه واقعا مهمترین وعده غذایی روز باشد، احتمالا تا به امروز مطالب متفاوتی در راستای فواید مصرف صبحانه شنیده اید اما در اینجا می خواهیم به یکی دیگر از فواید حاصل از مصرف صبحانه ، یعنی کاهش وزن بپردازیم.

مصرف صبحانه دلچسب شما را پر انرژی کرده و آماده شروع یک روز فوق العاده می کند. علاوه بر اینها، تحقیقات جدید نشان میدهد که خوردن صبحانه قبل از ترک خانه، کمک شایانی به کاهش وزن میکند.

بررسی مطالعات جدید در راستای فواید صبحانه :

بنابر مطالعات دانشگاه Bath، افرادی که صبحانه میخورند کالری بیشتری میسوزانند وکنترل قند خون آنها نسبت به کسانی که چیزی نمیخورند بیشتر است.
محققان برای بررسی اثرات مصرف صبحانه در تعادل انرژی افراد در یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده به مقایسه گروهی که صبحانه میخورند و کسانی که صبحانه نمیخورند پرداختند.

درمطالعات دانشگاه بث افراد شرکت کننده بین سنین ۲۱ تا ۶۰ به طور تصادفی در دوگروه دسته بندی شدند، یک گروه کسانی که صبحانه نمیخوردند و گروه دوم کسانی که صبحانه میخوردند، این افراد به مدت ۶ هفته مورد بررسی قرار گرفتند.
گروه روزه دار(کسانی که صبحانه نمیخوردند) هر روز تا ساعت ۱۲ ظهر، هیچ گونه کالری دریافت نمیکردند در حالی که گروه دیگر بایستی تا قبل از ساعت ۱۱ ظهر،۷۰۰ کالری دریافت می کردند که ۳۵۰ تای آن در عرض دوساعت بعد از بیدار شدن از خواب، دربافت می شد.

برخلاف باور عموم، خوردن صبحانه مختصر تأثیر چندانی بر میزان سوخت و ساز بدن شخص نداشته و متابولیسم فرد را بالا نبرده بود. اما نتایج حاصل نشان میداد این  گروه به دلیل فعالیت بیشتر و سطح انرژی بالاتر، حدودا ۴۴۲ کالری در روز بیشتر از گروه دیگر می سوزانند و کنترل قند خون نیز در آنها منظم تر است.
دکتر “جیمز بتز” از بخش سلامت دانشگاه بث محقق اصلی در این مطالعه بود، که یافته هایش را در مجله آمریکایی تغذیه پیشرو منتشر نمود.

دکتر” بتز” اظهار کرد: یافته ی اصلی ما در این تحقیقات این است که کسانی که صبحانه میخورند کالری بیشتری میسوزانند، بیشتر افراد فکر میکنند این مسئله بخاطر این است که مقدار کمی از خوراک باعث سوخت و ساز بیشتر بدن میشود اما در واقع دلیل اصلی آن، بخاطر تحرک بیشتر و فعالیت داشتن میباشد. افرادی که در طول دوره ی آزمایش صبحانه میخوردند بیشتر فعال بودند و حرکت میکردند و این فعالیت روزانه بسیار مفید است.
محققان از ۳۵ نفر که اضافه وزن نداشتند درخواست کردند که به مدت ۶ هفته هر روز تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر از خوردن غذا پرهیز کنند و یا تا قبل از ساعت ۱۱ ظهر، ۷۰۰ کالری دریافت کنند.

دکتر بتز ادامه داد: باقی افراد رژیم غذایی روزانه رو تغییر ندادند و به کسانی که صبحانه میخوردند گفته نشد چه چیزی بخورند.
فعالیت های روزانه ی آنها با یک مانیتور فعال قلبی به دقت اندازه گیری میشد و همچنین با یک دستگاه هر پنج دقیقه یکبار، قند خونشان ثبت میشد.
دکتر “دیلان توماس” با همکاری در نوشتن این تحقیق اضافه کرد: ما دریافتیم که این مانیتورها به تغییرات خود به خود با شدت کم تا متوسط، بسیار حساس هستند، و این مطالعه ی جدید نشان دهنده ی تفاوت نوع فعالیت های افرادی است که در صبح صبحانه خورده یا نخورده اند.

مصرف صبحانه
مصرف صبحانه

نتایج نهایی :

تغییرات این مانیتور نشان داد افرادی که صبحانه خورده بودند فعال تر از کسانی بودند که نخورده بودند، حتی با وجود بیدار شدن از خواب و رفتن به خواب در همان زمان به طور متوسط. این تحقیقات هیچگونه مدرکی از هرگونه تغییر در سوخت و ساز بدن در حالت استراحت بین این دو گروه را در بر نداشت.
دکتر بتز اضافه میکنه: ۱۱ کالری در روز ثابت و کاملا بدون تغییر بود. افرادی که روزه دار بودند متابولسیم سوخت و ساز بدنشان بدون تغییر بود و کسانی که صبحانه میخوردند، افزایشی در سوخت و ساز بدنشان مشاهده نشد.

“انهد چوادهوری” دانشجوی دکترای دانشگاه بث اضافه کرد: در نتایج تحقیقات ما آشکار نشد که صبحانه با کنترل وزن، سوخت و ساز بدن را تسهیل میکند. گروه روزه دار ۲۰ درصد کمتر از دیگری صبحانه دریافت میکردند که نشان داده شد خوردن بیشتر در طول روز، صبحانه از دست رفته را برای آنها جبران نمیکند.

این مطالعه هیچ عارضه قلبی و عروقی منفی برای روزه داران تا ظهر، به مدت شش هفته را نشان نداد اما در کنترل سوخت و ساز موثر بود. محققان با استفاده از نمونه های آزمایشی در درجه ی اول قند مصرف شده را که موثر بر متابولیسم عضلانی می باشد و همچنین متابولسیم گلوکز موثر بر بافت چربی رو مورد بررسی قرار دادند، این ارزیابی مولکولی سطح گلوکز را با یک کانتر در بافت چربی معده اندازه گرفت.
گروه روزه دار که بعد از ساعت ۱۲ غذا خورده بودند نسبت به گروهی که صبحانه خوردند، اختلال در سطح قند خون را تجربه کردند. این کاهش در کنترل قند خون در هفته پایانی از آزمایش مشخص شد.

این یافته ها بخشی از پروژه صبحانه دانشگاه بث میباشد. مطالعه ای کنترل شده با نمونه های تصادفی به مدت سه سال که با بودجه شورای تحقیقات بیوتکنولوژی و علوم زیستی انجام شد.
محققان در حال حاضر در فاز دوم این آزمایش افراد دارای اضافه وزن را مورد مطالعه و بررسی قرار داده اند.

منبع: huffingtonpost

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =

همچنین ببینید

بستن
بستن