پوست و مومد و زیبایی

افتادگی پلک تان را با این روش ساده در عرض دو دقیقه برطرف کنید

هر شخصی خواهان داشتن چهره‌ای جوان و زیبا است، اما گذر زمان و روند افزایش سن مشکلی است که به مرور موجب افزایش چین و چروک و بروز پف و افتادگی پلک می‌شود. در این خصوص اطراف چشم اولین نقطه‌ای است که روند افزایش سن را نشان می‌دهد. با افزایش سن عضلات و پوست اطراف چشم ضعیف تر شده و شروع به افتادگی می‌کند. در این شرایط چربی‌های طبیعی و مایعات در پلک پایینی جمع شده و پوست ظریف زیر چشم حالت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست می‌دهد.

با شروع این روند، چشم‌ها شروع به پف کردن و تورم نموده و حلقه‌های سیاه اطراف چشم، چهره‌ای مسن‌تر از شما به نمایش می‌گذارند. این شرایط معمولا از عوامل متعددی نشأت می‌گیرد که برخی از آنها کنترل ناپذیر است. مثلا گروهی که از خواب ناکافی برخوردارند یا از مشکلات هورمونی رنج می‌برند، اغلب چشم‌هایی متورم و پف کرده دارند.

همچنین آلرژی نیز به بروز خطوط و چین و چروک‌های مختلف کمک می‌کند. آلودگی نیز نه تنها چشم‌ها را تحریک کرده و موجب ناراحتی شخص می‌شود، بلکه سبب می‌شود تا بیشتر آن را مالیده و همین کار باعث چروک شود.

مالش پوست نازک زیر چشم موجب از بین رفتن حالت کشسانی پوست، پارگی مویرگ‌ها و خونریزی‌های خفیف زیر پوستی می‌شود.

علاوه بر فشارهای خارجی، عوامل داخلی نیز همچون سبک غذایی می‌تواند به طور مستقیم بر سلامت پوست اطراف چشم تأثیرگذار باشد. داشتن یک رژیم غذایی نامتعادل می‌تواند موجب کمبود مواد معدنی و ویتامین‌هایی شود که پوست ما را تغذیه می‌کنند و آن را شاداب و انعطاف پذیر نگه می‌دارند. بدون مصرف مواد غذایی مناسب و مکمل های غذایی مفید، پوست چشم دچار پیری زودرس می‌شود..

ژنتیک هم نقش مهمی در بروز پیری زودرس چشم ایفا می‌کند که به نوعی دوری از آن اجتناب ناپذیر است، از طرفی این امر دلیل نمی‌شود تا از درمان های خانگی و تأثیر بالقوه آن صرف نظر کرد.

افتادگی و پف پلک
افتادگی و پف پلک

شیوه های درمانی متفاوتی وجود دارد که اغلب متخصصین پوست برای اطراف چشم و افتادگی پلک آن را تجویز می‌کنند اما درمان های خانگی بسیاری هم وجود دارد که می‌تواند به نحو کاملا مؤثری این مشکل را درمان کرده و حتی کوتاهتر از درمان‌های شیمیایی نتیجه دهد.

یک ماده غذایی طبیعی و ارگانیک بدین منظور وجود دارد که می‌تواند به سرعت پوست دور چشم را روشن کرده و افتادگی آن را از بین ببرد. شما می‌توانید در عرض تنها ۲ دقیقه، نتیجه مشابهی را که از درمان‌های شیمیایی می‌گیرید، از این ماده طبیعی دریافت کنید!

و آن چیزی نیست جز سفیده تخم مرغ !

سفیده موجود در تخم مرغ، در سفت کردن پوست اطراف چشم و روشن کردن آن بسیار مؤثر بوده و نتیجه حاصل از آن تنها در ۲ دقیقه قابل مشاهده است. ماندگاری این روش تا ۴۸ ساعت قابل مشاهده است.

درمان افتادگی پلک با سفیده تخم مرغ
درمان افتادگی پلک با سفیده تخم مرغ

مواد مورد نیاز :

  • ۱ عدد سفیده تخم مرغ
  • ۱ تکه پنبه تمیز

مراحل کار :

  • پلک خود را خوب تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه آرایش چشمی نداشته باشید. سپس بگذارید خوب خشک شود.
  • یک تخم مرغ بردارید. سفیده آن را نگه داشته و زرده آن را دور بریزید.
  • پنبه تمیز را درون سفیده زده و خوب به آن آغشته نمایید.
  • پلک خود را بسته نگه داشته و به آرامی پنبه آغشته به سفیده تخم مرغ را روی پلکتان بکشید. (پنبه را آنقدر خیس نکنید که از آن بچکد)
  • تا زمانی که سفیده تخم مرغ روی پلکتان کاملا خشک نشده، چشمتان را باز نکنید. نهایتا می‌توانید از یک پنکه برای سرعت دادن به روند خشک شدن استفاده کنید.

این کار می‌تواند در کمتر شدن چین و چروک‌ها مؤثر بوده و بسیار کمتر آنها را به چشم آورد.

 

مترجم : مریم قندی

منبع : www.positivemed.com

 

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

بستن