زنگ تندرستیسلامتی

شیوه درست یا غلط؟ چگونه راه درست رسیدن به فیتنس را انتخاب کنیم؟

چنانچه برای شروع یک دوره فیتنس هیجان زده‌اید، اما از قبل تجربه چندانی در این زمینه ندارید ، بهتر است چند نکته را پیشاپیش بدانید که نه تنها در بلند مدت بلکه در لحظه نیز به شما کمک خواهد کرد. هنگامیکه به سختی مشغول تمرین هستید، ممکن است صرفا به فکر اتمام تمرینها بوده و متوجه اشتباهات حین تمرین نباشید. غافل از اینکه این اشتباهات می‌تواند در دراز مدت چه عواقبی در بر داشته باشد.

در رابطه با فیتنس ، توصیه ما به شما ، مراجعه به منابع مختلف و مشورت با افرادی است که در این حیطه از تخصص بالایی برخوردار می‌باشند. در ادامه مهمترین نکاتی که در مورد تناسب اندام ، تمرین و نحوه استفاده از دستگاه‌ها برای فرم دادن به بدن و ذهن وجود دارد، آورده شده است.

اصول اولیه فیتنس :

تمرینات را بیش از حد انجام ندهید :

این اولین چیزی است که هر فرد حرفه‌ای یا سرپرست باشگاه به شما خواهد گفت. آنهایی که به باشگاه می‌روند یا در خانه شروع به تمرین می‌کنند ، همیشه تمایل به انجام بیش از حد تمرینها دارند. اینکار به دلیل عدم شناخت بدن، منجر به تحمل فشار زیاد و تمرین فراتر از ظرفیت بدن می‌شود. اینکار نه تنها می‌تواند باعث تخریب بدن شده، بلکه از نظر سلامتی نیز می‌تواند خطرناک باشد. یاد بگیرید صبور باشید و همه چیز را در دوزهای کوچک ، به همان روند یادگیری تناسب اندام و اصول فیتنس ، انجام دهید و به مرور اشکال مختلف آن را تجربه کنید.

تنوع را بیاموزید :

راههای زیادی برای تمرین کردن وجود دارد. اگر فقط به انجام یک نوع تمرین یا ورزش خاص بپردازید و فقط به آن تکیه کنید، هرگز به یک تناسب اندام واقعی نخواهید رسید . چنانچه به باشگاه بروید که تنها ۴۰ دقیقه دوچرخه‌سواری کنید و سپس به خانه برگردید، کار درستی انجام نمی‌دهید. هنگامیکه دوچرخه سواری را تمام می‌کنید، می‌بایست تردمیل را نیز امتحان نمایید. پس از آن، برخی تمرینات کوتاه با دمبل علاوه بر تمرینات با وزنه سنگین می‌تواند برایتان مفید باشد. چنانچه فکر می‌کنید که نمی‌توانید پس از ۴۰ دقیقه دوچرخه‌سواری همه این تمرینات را انجام دهید، زمان دوچرخه‌سواری را کمتر کرده و در برنامه‌تان برای تمرینات دیگر هم جا بگذارید. تنوع تمرینی به بدنتان کمک خواهد کرد که خیلی سریع‌تر ، نسبت به حالتی که تنها یک تمرین را انجام می‌دهید ، رشد کند.

 

فیتنس

از کمک خواستن نترسید :

بسیاری از کسانیکه باشگاه می‌روند، آینده ورزشی خود را با مشورت نکردن و کمک نگرفتن از بقیه ، از دست می‌دهند.

برای بسیاری ، کمک گرفتن از بقیه، به نوعی نشانه ضعف یا شرم است ولی در واقع ، این کار نشانه‌ای با ارزش بوده و بدین معنی است که شما مایل به پذیرفتن این هستید که افراد دیگر از شما بهتر بوده و هر کس که  حرفه‌ای و کهنه‌کار در ورزش باشد، این خصوصیت خاص را بلافاصله تشخیص خواهد داد. همچنین کهنه‌کارهای باشگاه و فیتنس کارهای حرفه ای معمولا خوشحال می‌شوند که بتوانند چیزهایی را که خود طی سالها در باشگاه آموخته‌اند، به افراد دیگر آموزش دهند. این فرصت خوبی برای شماست که نباید آن را از دست دهید.

 

مترجم : مریم قندی

منبع : www.positivemed.com

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − یک =

بستن