خانواده

آیا قلب شکسته میتواند شما را بکشد؟؟!

باور کنین یا نه، از دست دادن یه فرد مورد علاقه میتونه باعث بشه که یه نفر به خاطر قلب شکستش بمیره! طبق مطالعه ای توسط دانشگاه بیرمنگام انجام شده، احساسات شدیدی مثل غم و اندوه و احساس از دست دادن میتونه باعث وارد شدن آسیب کشنده ای به سیستم ایمنی بدن شده و در نتیجه زندگی یه شخص رو به خطر بندازه.
دانشمندان تاثیر سوگ (فقدان) رو در سلول های خون به نام نوتروفیل ( که به مبارزه با عفونت های باکتریایی مثل ذات الریه و … کمک میکنه) مطالعه کردن، این دانشمندان نمونه خون افرادی که تازه سوگوار شده بودن رو گرفته و به تحلیل رفتار نوتروفیل پرداختن.
اگرچه نوتروفیل ها در افراد جوان ها (کسانی که عزادار بودن) نسبتا بدون تغییر مونده بود اما کسانی که بالای ۶۵ سال سن داشتن دیگر قادر به مبارزه با باکتری ها نبودن! علاوه بر این حقیقت افراد مسن به طور ناگهانی پس از مرگ معشوقشون تنها شده و بیشتر در مقابل بیماری ها آسیب پذیر میشن.

قلب شکسته

آیا میدانستین؟
تحقیقات نشون میدن که از دست دادن همسر باعث میشه یه مرد بیوه شش برابر بیشتر در معرض مرگ باشه، در حالی که خطر ابتلای زنان به مرگ دوبرابر بیشتر از مردانه. این خطر برای هر دو بازمانده همسران در سالهای اول سوگواری و زوج هایی که برای مدت زمان طولانی ازدواج کرده بودن خیلی بیشتره.

منبع: The Times of India

برچسب ها
مشاهده بیشتر
تبلیغات در نوین زی

مطالب مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 3 =

بستن